Одне із семи чудес України – Дністровський каньйон.

Чим унікальний Дністровський каньйон?

Дністер – одна із найбільших і найкрасивіших річок України. Спускаючись із гір річка утворює загадкові меандри, острови, сповільнює течію і дарує неймовірні пейзажі мандрівникам, котрі наважились на сплав або на подорож незвіданими стежками на пагорбах вздовж Дністра. Від Галича до Хотина річка утворює унікальний Дністровський каньйон – один із найбільших не тільки в Україні, а й у Європі. Круті схили, реліктові ліси, дивовижна природа з печерами і водоспадами, загублені замки і скельні монастирі роблять його одним із наймальовничіших місць нашої країни.

Нижче древнього Галича долина Дністра звужується до ~ 200 м. Високі скалисті береги Дністра тут поросли листяними лісами і кущами, з-під скал витікають численні джерела. В середній течії Дністра на поверхню виходять кристалічні породи – граніти, гнейси, сієніти, утворюючи подекуди невеликі пороги і перевали.

 

 
Фото: wikipedia.org

 

 

На Дністрі гори підходять так близько до ріки, що утворюють каньйон, руслом якого тече ріка. Типовий вигляд Дністровського каньйону – круті скелясті або заліснені береги, дика і неторкана природа, мальовничі острови. Потоки джерел в деяких місцях зриваються з кручі просто в річку, перетворюючись у живописні водоспади. Окремі частини скал нагадують швейцарський сир, весь у «дірках» від виходів печер і гротів.

У навколишніх селах зустрічаються пам’ятники культури різних народів, що в давнину населяли долину Дністра (церкви, костели, монастирі, палаци, руїни замків і фортець), зокрема печери, деякі з них служили монахам скельних монастирів. 

Скельні відслонення на Дністрі , так звані «стінки» – пам’ятки природи, подібних до яких у світі практично немає. Тут знаходяться відомі у всьому світі відслонення (с. Стінка Бучацького і с. Трубчин Борщівського районів), які містять у собі давні скам’янілі рештки флори і фауни, яким близько 500 мільйонів років. 

На Дністровських схилах є велика кількість рідкісних рослин, тварин, птахів. Теплий клімат у каньйоні відрізняє цю місцевість від інших територій Західної України. Стіни каньйону затримують сонячне тепло, через що влітку дощів тут майже не буває, а навесні зелень розцвітає на 2-3 тижні швидше, ніж в інших частинах області. 

На відтинку близько 250 км можна зустріти понад десяток карстових печер і гротів, які знаходяться у вапняках. Їх химерний вигляд з рівня річкового плеса вражає. А невеликі водоспади – “дівочі сльози”, що збігають по зарослих густими мохами скелях, які зустрічаються по всьому маршруту, являють собою унікальне видовище. 

Мальовничий ландшафт гірського типу, чарівні ліси, річка, водоспади, печери, химерні скелі, пташине різноголосся роблять Дністровський каньйон справді райським куточком природи. 

 

 
2700678_800x600_IMG_7600_2.jpg

 

 

 Автор фото: Anna Semeniuk, IGotoWorld Photo Group.

Кілька фактів про Дністровський каньйон

 • Довжина каньйону складає близько 250 кілометрів.
 • Тут – унікальний м’який клімат і різноманітна флора та фауна: понад 1000 видів рослин і 250 видів тварин. Тут водяться дикі качки, козулі, чорні лелеки, видра річкова, борсук звичайний, бражник «Мертва голова», махаон та інші.
 • Багатий підводний світ – всього близько 40 різновидів, тут  плавають коропи, марени, лящі, судаки, щуки, окуні і соми, густери, краснопірки, жерехи, верховодки. Із рідкісних видів – вирезуб, марена, стерлядь.
 • Пагорби каньйону – це справжні «українські тропіки»: береги  вкривають листяні ліси, де ростуть дуби, липи, граби, клени, берези і ясені.

 

 
2700679_800x600_IMG_7688.jpg

 

 

 Автор фото: Anna Semeniuk, IGotoWorld Photo Group.

Основні пам’ятки та цікаві місцини Дністровського каньйону

 • Найбільша у світі гіпсова печера – Оптимістична.
 • Острів Інь-Янь – він дійсно нагадує древній китайський символ. На Дністрі є багато островів і кожен з них – красивий, живописний.  
 • Червона гора неподалік від села Берем'яни.
 • Найбільший рівнинний водоспад – Джуринський.
 • Водоспад Дівочі сльози.
 • Червоногородський, Жванецький і Раковецький замки.
 • Хотинська фортеця.
 • Скельний монастир у селі Лядова.
 • Шишкові пагорби.
 • Бакотська затока.

 

 
2700680_800x600_IMG_7686.jpg

 

 

 Автор фото: Anna Semeniuk, IGotoWorld Photo Group.

Пішохідний туризм

Дністровський регіональний ландшафтний парк – це майже 20 тисяч гектарів неймовірних пейзажів! Зелені пагорби з рідкісними рослинами, реліктові ліси, скелясті виступи, водоспади, вершини Велика і Мала Говди, Червона гора. Територія – надзвичайно мальовнича і дуже перспективна у плані розвитку пішохідного туризму. Вже зараз є туристичні стежки до водоспадів Дівочі сльози та Возилівського.

 

 
2700692_800x600_IMG_7691.jpg

 

 

 Автор фото: Anna Semeniuk, IGotoWorld Photo Group.

Туристи, які зупиняються у порту, окрім прогулянок по селу Раковець,  можуть здійснити мандрівки до сіл Копачинці, Чернелиця, Незвисько, Уніж (добратися до сіл можна маршрутками, або замовити трансфер), здійснити піші мандрівки до замків, ознайомитися із археологічними пам’ятками, залишками стародавнього Буківнянського городища, або ж просто погуляти пагорбами Дністровського каньйону.

 

 
2700693_800x600_IMG_7697.jpg

 

 

 Автор фото: Anna Semeniuk, IGotoWorld Photo Group.

Набирає популярності новий екологічний маршрут «Стежка Равлика», який пролягає територією Дністровського регіонального ландшафтного парку вдовж струмка, котрий по всій своїй протяжності утворив каскади неперевершених водоспадів.

 

 
2700694_800x600_IMG_7710.jpg

 

 

 Автор фото: Anna Semeniuk, IGotoWorld Photo Group.

Маршрут «Стежка Равлика» стартує на березі річки Дністер, поблизу Хатинки Рибалки у селі Копачинці Городенківського району, проходить по високому залісненому схилу вздовж струмка з каскадом водоспадів. По дорозі туристи можуть побачити цінні пам’ятки природи, геології  та археології. Далі стежка веде до музею «Борцям за волю України» та до церкви Різдва святого Івана Хрестителя (1877 рік). Завершується маршрут ще одним унікальним об’єктом – єдиною на Івано-Франківщині фермою «Покутський равлик».

 

 
2700695_800x600_IMG_7747.jpg

 

 

 Автор фото: Anna Semeniuk, IGotoWorld Photo Group.

Як дістатися до порту Раковець: село розташоване за 60 кілометрів від Івано-Франківська у Городенківському районі. Найзручніше буде доїхати власним транспортом, однак, можна і залізницею до Івано-Франківська, звідти – рейсовим автобусом до Раковця. Також можна замовити трансфер з Івано-Франківська.

 

 
2700677_800x600_IMG_7696.jpg

 

 

 Автор фото: Anna Semeniuk, IGotoWorld Photo Group. 

 

Коментарі

Останні новини


 
 
 Новий екомаршурт планують облаштувати у Дністровському регіональному ландшафтному парку.
 Директор КП “Дністровський регіональний ландшафтний парк імені Сергія...
19 серпня 2019 р.
"Хоч основна мета наших виїздів на територію Парку зараз є організація та проведення еко-акцій, не можу не зупинитися і не...
14 квітня 2019 р.
Адреса
78001, Івано-Франківська обл, м. Тлучач, площа Данила Галицького, 5
Телефон
Ми в мережі
Наше відео
Ще відео