Дністровський регіональний ландшафтний парк створений рішенням обласної ради від 15.07.1993. на підставі рішень Тлумацької та Городенківської районних рад, характеристики природоохоронної цінності природного комплексу, є природоохоронним рекреаційним об’єктом місцевого значення і входить до складу природно-заповідного фонду України, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення та використання.

Дністровський РЛП знаходиться в Городенківському та Тлумацькому районах Івано-Франківської області.

Дністровський регіональний ландшафтний парк створений з метою збереження унікального природного комплексу вздовж ріки Дністер.

На РЛП покладається виконання таких основних завдань:

  • збереження цінних природних та історико-культурних комплексів та об’єктів;
  • створення умов для ефективного туризму, відпочинку та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах додержання режиму охорони заповідних природних комплексів та об’єктів;
  • сприяння екологічній освітньо-виховній роботі;
  • підтримання загального екологічного балансу в регіоні. 


Управління РЛП здійснюється дирекцією обласного комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради “Дністровський регіональний ландшафтний парк імені Сергія Дідича”, яке виконує функції спеціальної адміністрації.

Згідно фізико-географічного районування Український Карпат територія парку розташована у Тлумач-Городенківському районі Прут-Дністровської області.

Площа  19656,0 га. Територія парку простягається смугою шириною 1-2 км по стрімких схилах ріки Дністер та на прилеглих ділянках. Під охороною — мальовничі ландшафти в районі Дністровський каньйону з цікавими об'єктами природи (скелі, водоспади, ліси, пагорби з рідкісною степовою рослинністю), а також пам'ятки історії та архітектури.

В рослинному покриві переважають молоді та середньовікові грабові насадження на стрімких схилах віком 20-50 років ІІІ бонітету, в комплексі з якими спостерігаються степові ділянки. Своєрідним і флористично багатим є травяний покрив лісів. Його складають такі види - купина широколиста, шоломниця висока, лазурник трилопатевий, апозерис смердючий, молочай мигдалевидний, зеленчук жовтий, осока волосиста, любка дволиста, лілія лісова, гніздівка звичайна, коручка морозиковидна. Тваринний світ – козулі, кабани, борсуки, лисиці, зайці.

У РЛП існують значні потенційні можливості для відновлення екосистем, а також для оздоровлення і відпочинку людей та різних форм туризму.

На території парку розташовані:
• Пам'ятки природи: «Неопалима купина» (0,5 га, зростають рідкісні степові види айстр), «Папороть-листовик» (0,5 га, на великому камені зростає реліктовий вид папороті).
• Заповідні урочища: «Крива» і «Громовий міст».
• Раковецький замок.
• Чернелицький замок.
• Буківнянське городище (село Буківна).
• Пам'ятки археології в селі Незвисько.

До складу території Дністровського регіонального ландшафтного парку входять такі об'єкти природно-заповідного фонду України:
І. Пам'ятки природи місцевого значення 
- «Неопалима купина», ботанічна
- «Папороть-листовик», ботанічна
- «Гора Червона», ботанічна
- «Петрівська липа», ботанічна
- «Данчиця» («Петрів»), комплексна,
ІІ. Заповідні урочища 
- «Крива»
- «Громовий міст»
- «Нижнівське»
- «Долинянське»

Класифікація об'єктів Заповідного фонду: